Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa II de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa II de munca

Buna seara.
Am lucrat ca tehnician dentar pana in anul 2010, cand raportul de munca cu angajatorul s-a incheiat. Angajatorul mi-a eliberat o adeverinta din care rezulta ca am beneficiat de grupa II de munca timp de 17 ani si ca unitatea a retinut si virat CAS. Intrebarea mea este: adeverinta va fi luata in calcul la pensionare? Adeverinta a fost eliberata in anul 2011.
Multumesc.
Mitica Munteanu
mitmunteanu, utilizator
Daca adeverinta este intocmita conform anexei 14 din HG nr. 257/ 2011 cu modificarile si completarile ulterioare si are anexata decizia interna/ anuala a angajatorului prin care ati fost nominalaizat ca beneficiar de grupa de munca la locul de munca ..., CJP va lua in considerare aceste documente la calculul pensiei dvs.