Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Spor de 50% pentru proiecte europene
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Spor de 50% pentru proiecte europene

Un functionat public din primarie care lucreaza dupa orele de program intr-un proiect pe fonduri europene poate primi sporul de pana la 50% prevazut la art.16 alin1 din Legea 153 chiar daca depaseste indemnizatia viceprimarului?
george-neagu, moderator
Un funcționar public nu poate lucra la aceeași instituție cu un alt contract. Poziție agreată de ANFP. Majorarea de pana la 50% se acorda in cadrul celor 8ore de lucru. Daca din norma lunara de lucru, 8 ore *Nr zile lucrătoare, ai lucrat peste 80 ore adică cel puțin 81ore pt proiect atunci ai dreptul la majorare. Atenție la pontajul pt proiect.