Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie grupa a-2-a
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie grupa a-2-a

Am ADEVERINTA si DECIZIE grupa a2-a 13 ani ,mecanic auto itb ciclop.stagiu de cotizare 35 ani.CASA DE PENSII CASA DE PENSII sect 4 îmi refuza ACEST DREPT.am pensie 870 lei.parau ion.
Adeverinta trebuie sa fie intocmita conform anexei 14 la HG nr. 257/ 2011 cu modificarile si completarile ulterioare. Trebuie anexata decizia interna a angajatorului prin care anual ati fost nominalizat la locuri de munca/ posturi de lucru/ meserii incadrate in grupa de munca cu avizul ITM pe documentatiile intocmite la vremea respectiva de catre firma.