Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Loc de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Loc de muncă

Buna ziua...m am angajat de o luna la o bancă și am contract provizoriu de 3 luni....daca vreau sa plec....trebuie sa stau in preaviz? Daca da...după alea 3 luni...? Sau in timpul? Va mulțumesc
Puteti si maine , daca angajatorul este de acord cu incetarea c.i.m. in baza art.55 lit.b C.mun.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Sau puteti discuta cu angajatorul, depune demisia de azi si respecta perioada de preaviz, dupa cum va intelegeti cu angajatorul. ( 20 de zile sau mai putin...).