avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1037 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lege care poate sa te puna in posesie daca....
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lege care poate sa te puna in posesie daca....

detin mostenire fara succesiune din anul 1990/acte /Platesc impozitul tot de atunci pe numele meu.Intrebarea mea este Pot sa fac actele fara succesiune pe numele meu?Am auzit ca este o lege din 1992 care ar facilita acest lucru. Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Teren inscris in cf van_allen78 van_allen78 Detin un teren de dinainte de 1989 (inainte de revolutie a fost detinut ca gradina data de la CAP), deci de peste 20 de ani, care e inscris in cartea funciara ... (vezi toată discuția)
Proprietar decedat- cine plateste impozitul? cercetasul cercetasul In anul 1992 bunicii sotiei au arendat un teren unei firme si nu au mai platit impozitul anual. De atunci, acestia au murit, la fel si mostenitorii directi( ... (vezi toată discuția)
Succesiune (?) pamant libra_y2005 libra_y2005 Doresc cateva sfaturi legate de urmatoarea situatie de succesiune Bunicii mei, care a murit in 1990 a avut 3 copii- 2 baieti si o fata. In urma lor a ... (vezi toată discuția)