Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Concediu crestere copil

Buna ziua,

Am nascut in 02 august 2019, gemeni, cind pot cere angajatorului concediu pentru cresterea copiilor?
Pana in luna mai 2019 am lucrat in Germania cu contract de munca,cum complectez adeverinta de venit pentru perioada cit am lucrat in afara tarii?
Beneficiati de concediu de maternitate - postnatal ?
NU stiu, la iesire din spital nu mi s-a eliberat concediu medical, sunt la prima sarcina, nu stiu cum se procedeaza . Mi s-a spus din spital ca mi se poate suspenda direct contractul fara concediu medical.