Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare in zi libera decretata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare in zi libera decretata

Se poate face angajarea unui salariat in asa fel incat prima lui zi de munca sa fie o zi libera decretata? De ex trimis revisalul in 14 aug si prima zi de lucru sa fie 15 aug?
george-neagu, moderator
Da, se poate face angajarea unui salariat in asa fel incat prima lui zi de munca sa fie o zi libera legala.