Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia intretinere minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia intretinere minor

Am hotararea Instantei definitiva de 2 ani, debitorul nu a achitat nimic din pensia de intretinere minor stabilita de instanta , exista dosar de executare silita la executorul judecatoresc, exista pe rol plangere penala la politie ,si totusi minorul nu a primit nimic pana in prezent !?
- Cine stabileste cuantumul pensiei de intretinere daca debitorul este apt de munca si nu achita nimic !? Ce mai trebuie facut ?
Buna ziua,
Din pacate nu prea mai aveti ce sa faceti.