avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ce fac cu o conventie civila
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ce fac cu o conventie civila

incerc sa fac un mic ocol juridic .... prietena mea insarcinata in prima luna ii mai trebuiesc 2 luni de lucru ( de platit taxele de zi cu zi ) am inteles ca pot face o conventie civila ..intrebarea mea .. pot face conventia civila antedatata adica iulie august si sa o depun in decembrie si astfel sa poata face dovada unei cotizatii la impozitul la stat pentru a beneficia de indemnizatia de crestere a copilului??????
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:27, 27 Noiembrie 2009
putineanu a scris:

incerc sa fac un mic ocol juridic .... prietena mea insarcinata in prima luna ii mai trebuiesc 2 luni de lucru ( de platit taxele de zi cu zi ) am inteles ca pot face o conventie civila ..intrebarea mea .. pot face conventia civila antedatata adica iulie august si sa o depun in decembrie si astfel sa poata face dovada unei cotizatii la impozitul la stat pentru a beneficia de indemnizatia de crestere a copilului??????



:offtopic: Interventie moderator
Incercati sa nu mai deschideti mai multe topicuri cu aceeasi problema ... In acest caz topic-urile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori, dvs urmand a fi avertizat, iar ulterior, in caz de nerespectare a avertismentului, veti fi banat temporar sau defintiv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neprezentare la locul de munca in timpul preavizului RAMIVA84 RAMIVA84 am si eu o nelamurire: sora mea este in perioada de preaviz.maine este ultima zi dar nu se poate prezenta pentru ca trebuie sa mearga la un interviu pentru un ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil ioanrosca ioanrosca DORESC SA STIU CUM PROCEDEZ PENTRU A INTRA DINTR-UN CONCEDIU IN ALTUL SI IN ACELASI TIMP SA BENEFICIEZ DE INDEMNIZATIA DE CRESTERE COPIL (vezi toată discuția)
La cfs, data sfarsit suspendare=data incetare suspendare ? floribel2 floribel2 la un cfs in perioada 15-17.02.2012, cu reluarea activitatii de catre salariat din data de luni 20.02.2012, cum operam in revisal ? -data sfarsit suspendare ... (vezi toată discuția)