Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Angajatul part time, cheltuieli la stat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Angajatul part time, cheltuieli la stat

Buna seara! Vreau sa angajez part time o persona de 30 ani, pe un post care nu necesita studii superioare, firma nu este in domeniul constructiilor. Angajatul respectiv mai are un contract de munca full time, cu un salariu net de 4000 lei.
Intrebare: cat voi chetui eu- ca si angajator, cu acest angajat (ce valoare va avea salariul minim pe care trebuie sa i-l dau si care vor fi darile la stat)? Am vreun avantaj (oricum nu poate lucra mai mult de 4 ore/ zi)!
Multumesc mult!
Salariul minim brut 1040 lei la care se adauga CAM, 2.25% (23 lei), in total 1063 lei cheltuiala angajatorului, in conditiile in care si angajatul accepta sa lucreze pentru 608 lei net.