Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie viagera pt mamele cu 3 copii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie viagera pt mamele cu 3 copii

Bună ziua, M-ar putea ajuta cineva cu un raspuns la intrebarea: se acordă sau nu alocatie viagera pentru mamele cu 3 copii? Sau sunt doar "vorbe in vant"....Daca da, în ce condiții. Va multumesc anticipat pentru raspuns. O seara buna!
Proiectul de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii nu a fost inca adoptat.
[ link extern ]