Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Reducere varsta standard de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Reducere varsta standard de pensionare

Am lucrat 6 ani si 7 luni in grupa a II-a si 7 luni in grupa I la o intreprindere, plus 3 ani in grupa a II-a la alta intreprindere. Cu cat mi se poate reduce varsta standard de pensionare?
Daca indepliniti conditia de stagiu complet, reducerea pe actuala lege este de 2 ani, pe legea noua va fi de 2 ani si 6 luni.
Multumesc domnule Carp.