Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cota indiviza
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cota indiviza

Poate fi vanduta doar cota indiviza catre o persoana care nu are in acel perimetru o proprietate?
buna ziua. sigur ca da.
Pentru analiza si eventual raspuns la obiect detaliati speta
Acum cativa ani o firma ajunsa in faliment a fost impartita in 13 loturi unul din loturi fiind reteaua de drumuri care a fost vanduta drept cota indiviza propertional pentru celelalte 12.Am cumparat in timp 7 din ele.Una am cumparat-o fara cota indiviza deoarece firma care a cumparat a intrat in faliment iar ANAF a pus sechestru doar pe terenul lotului nu si cota si aveam acces prin celelalte loturi,Am facut cercetari si am aflat ca cota indiviza era ramasa la lichidator l-am contactat si i-am propus sa o cumpar.Au facut o evaluare si acum scot la licitatie