Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Contract de comodat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Contract de comodat

Doresc sa dau în chirie un apartament și sa închei un contract de comodat, întreabă mea este : fiind un contract cu titlu gratuit există posibilitatea ca să trec la clauze suma pe care chiriașul ar trebui sa mi-o trimită lunar? nu sunt în Ro și nu as avea cum sa umblu pe la Anaf in cazul în care închei un contract de închiriere.
Daca trebuie sa va dea bani, nu mai e contract de comodat, nu credeti ?
Incheiati un contract de inchiriere, ca asta faceti, inchiriati si treceti cat mai multe situatii posibile.. ce se intampla daca nu plateste cheltuielile, chiria, daca distruge vreun bun, cine repara si ce in caz de defectiune.. etc.
In ce priveste declararea, o puteti face si online, va faceti cont si depuneti declaratia online.