Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Energie electrica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Energie electrica

Buna ziua. Este posibil ca cineva care are un spatiu comercial cu o anumita adresa sa i vina factura de curent pe adresa de acasa dar la loc consum sa scrie tot adresa de acasa? Se pot cumula cele doua contoare, indexuri pe o singura factura dar totusi in detalierea facturii nu scrie ca ar fii doua contoare. Multumesc.
Factura vine pe fiecare locatie/ contor/ amplasament in parte chiar daca domiciliul titularului din cele 2 contracte este acelasi.
Verificati contractele incheiate pentru cele doua locatii si in special adresa de consum/ adresa unde se trimite factura.
Asta nu am inteles la adresa de consum e trecut adresa domiciliului.

POPA GHEORGHE a scris:

Factura vine pe fiecare locatie/ contor/ amplasament in parte chiar daca domiciliul titularului din cele 2 contracte este acelasi.
Verificati contractele incheiate pentru cele doua locatii si in special adresa de consum/ adresa unde se trimite factura.

Poate fo o scapare a furnizorului de energie electrica. Ar trebui sa cereti informatii la firma.
Deci inteleg ca ar fii inposibil ca pe acceasi factura sa fie trecut si kw consumati al spatiului comercial si kw consumati de acasa. Pe factura vad ca e trecut o singura serie de contuar . Nu se citeteste de pe un singur contuar pt ambele locuri nu,?

POPA GHEORGHE a scris:

Poate fo o scapare a furnizorului de energie electrica. Ar trebui sa cereti informatii la firma.

Fiecare locatie are contor propriu. Nu poate fi vorba de o citire cumulata si facturata pe acelasi document.