Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lipsa contract chirie si comportament indecent
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lipsa contract chirie si comportament indecent

Dupa 3 ani, in gazda, inca nu am contract.
Mai nou, gazda (barbat fiind), prin scandal, a cerut sa plec.
Mentionez ca, a folisit un limbaj extrem de vulgar.

Bună ziua,

Care e întrebarea? Dacă nu aveți contract înregistrat la ANAF îi ocupați locuința fără temei legal și are dreptul de a vă cere să plecați. Aveți o altă întrebare? Sau asta era? Dacă vă poate cere să plecați?