avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lipsa contract chirie si comportament indecent
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lipsa contract chirie si comportament indecent

Dupa 3 ani, in gazda, inca nu am contract.
Mai nou, gazda (barbat fiind), prin scandal, a cerut sa plec.
Mentionez ca, a folisit un limbaj extrem de vulgar.

Cel mai recent răspuns: Dana Fatol , Avocat 12:56, 27 August 2019
Bună ziua,

Care e întrebarea? Dacă nu aveți contract înregistrat la ANAF îi ocupați locuința fără temei legal și are dreptul de a vă cere să plecați. Aveți o altă întrebare? Sau asta era? Dacă vă poate cere să plecați?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie comuna Aurelianad Aurelianad Buna ziua ,am o relație de 2 ani jumătate cu un bărbat cu 13 ani mai in vârsta,din care a rezultate un baietel de 15 luni acum! Băiețelul este recunoscut ... (vezi toată discuția)
Buna seara, socrri mei au inchiriat garsoniera unui 'individ'( ... Lauracolea Lauracolea Buna seara, socrri mei au inchiriat garsoniera unui \'individ\'( imi pare rau dar nu am cum sa-l definesc altfel, incercand s mentin decenta limbajului)/ ... (vezi toată discuția)
Probleme cu fosta sotie DoruD DoruD Sunt divortat dar locuiesc inca cu fosta sotie si cei 2 baieti de 30 si 26 ani intr-un apartament de 3 camere, sufrageria fiind de trecere. Dansa nu vrea sa ... (vezi toată discuția)