Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate obtinere diploma bacalaureat
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

obtinere diploma bacalaureat

daca am dat unele probe unde am luat note satisfacatoare insa am picat la doua materii cum pot sa finalizez totusi si sa iau diploma ?. sunt valabile probele absolvite? cit timp poate trece de la terminarea liceului si sustinerea bacalaureatului?
Legea 1/2011
[ link extern ]
art.78
....
(4) În cazul nepromovării examenului național de bacalaureat, pot fi recunoscute în sesiunile următoare, la cerere, rezultatele la evaluările A, B, C și D susținute conform prevederilor art. 77 alin. (4), respectiv rezultatele la probele scrise E prevăzute la art. 77 alin. (4) care au fost promovate cu cel puțin nota 5.
Buă ziua,
Vă mulțumesc pentru răspuns, aș dori să știu și cât timp de la sesiunea susținută mai sunt luate in calcul și recunoscute probele A,B, C și D. Mai exact câți ani?

gi-jane2, moderator
Legea nu prevede un astfel de termen.