Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM in Revisal

Bună ziua, daca am un angajat la un punct de lucru la 200 km. si imi trimite contractul in data de 27 august 2019 iar contractul ajunge la sediul firmei in 28 august cum îl inregistrez, menționez că omul lucrează la înălțime pe stâlp, nu la sol. Mulțumesc
C.i.m. se inregistreaza in REVISAL cel tarziu in ziua anterioara inceperii activitatii de catre fiecare persoana care urmeaza sa se afle intr-un raport de munca cu angajatorul respectiv.

Nu are nicio relevanta unde lucreaza acel salariat cu inregistrarea c.i.m. in REVISAL.