Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariu

Buna ziua...are voie legal angajatorul sa oprească din salariu doar în baza actului primit de la executorul judecătoresc dacă nu are atașată la această o hotărâre judecătorească în
baza căreia avea dreptul executorul sa emită acea hartie? multumesc

lilianabre, utilizator
Da. Executorul a transmis doar instiintarea de infiintare a popririi si incheierea de incuviintare a executarii probabil. In instiintarea de infiintare a popririi sigur face referire si la titlul executoriu.

Daca doriti sa obtineti titlul executoriu puteti studia actele de la dosarul de executare si puteti efectua copii. Tineti cont ca aveti termen 15 zile sa depuneti contestatie la executare silita.
Buna seara .am recitit acasă hârtiile primite si nu face referire la nici o hotărâre judecătorească. se vorbește si de 2 anexe care nu sunt atașate