Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiuni
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiuni

buna ziua,suntem implicati intr-un proces pe fond funciar]4 frati revendica aceleasi parcele],deasemenea a aparut la un frate un titlu de mostenitor din 1991 de la notar fara sa se anunte ceilalti frati
,nerevendicat pana acuma despre care credem ca e fals sau cu viciu de procedura,intreb cu respect putem cere suspendarea procesului si anularea acelui certificat?pe urma deschiderea succesiuni legale dupa
parinti? multumesc.
Buna ziua,

Initial trebuie sa formulati cerere de chemare in judecata prin care sa solicitati anularea certificatului de mostenitor emis in mod nelegal.
Nimeni nu va poate spune insa cu exactitate, fara analiza actelor, daca sunt intrunite conditiile de admisibilitate prevazute art 413 pct. 1 din Codul de procedura civila, astfel incat, instanta de judecata sa dispuna suspendarea procesului care se afla in curs de judecata in prezent.

Cabinet de Avocat - Ciurea Cristina, Avocat
suntem la primul termin in sept,inca mai putem depune intampinare,putem cere acest lucru?multumesc