Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce ma sfătuiți??
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce ma sfătuiți??

Buna ziua, doresc o parere , bunicii mei din partea mamei vor sa imi lase mie casa eu fiind nepoata lor si cea care are grija de ei, sunt singura care mai sta aici in casa . Mama mea a murit acum 2 ani si ea mai are o sora care nu are nici o pretenție.. Am acte la casa si cadastru facut. Cum sa procedez si cat ar costa??
act de vânzare-cumpărare, ale cărui taxe vi le poate spune un notar.
o eventuală donație ar putea fi redusă dacă mătușa se razgândește după moartea bunicilor.