Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare casa + teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare casa + teren

La masuratori se gaseste o suprafata mai mare de 15%. Cum se procedeaza, stim sigur ca inainte se masura cu pasul, dupa spusele proprietarului, cum se poate intra in legalitate avand in vedere ca acel pamant intravilan din spatele casei este folosit de proprietar din mosi stramosi?
elisa_2000, utilizator
Ce vreti sa faceti mai exact?