Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... I-am dat mașina șefului meu din Germania timp de 2 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

I-am dat mașina șefului meu din Germania timp de 2 luni, cât am fost în țară, dar la întoarcere mi-a zis că a dat-o la schrott. Am făcut plângere penală acolo, dar nu am niciun răspuns, ce aș mai putea face?

Buna ziua,
Am lucrat in Germania..deplasandu ma acolo cu auto personal.
Am lucrat la o firma germana de munca cu punct de lucru la o fabrica de
lapte.
In decembrie 2018 am venit pentru doua luni in tara ,lasand auto in
Germania..
Seful meu de la firma m a inttrebat daca poate circula in acest rastimp cat am stat in tara cu masina mea.
Am fost de acord.
M am intors in Germania la lucu in februarie 2019 si nu am mai gasit masina,acest domn spunand ca a dat o la srot ca s a defectat.
Nu l am crezut normal,cartea de identitate a masinii fiind in Romania.
Ulterior am fost la Politia germana si am facut plangere penala ,
Pana acum nu am primit raspuns de la Politia germana inca.
Ce ma sfatuiti sa fac sa iau legatura si cu Ploitia Romana ,ei pot discuta prin Biroul Europol cu Politia Germana sau sa mai astept...
Aici sunt doua aspecte doresc sa mi scot masina de la fisc in tara si sa reperez material macar valoarea prejudiciului...
Va multumesc de ajutor
Manuela Rășină, administrator