Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu minim pentru contabil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu minim pentru contabil

Buna ziua,

As dori sa stiu care este salariul minim cu care o persoana poate fi incadrata in cartea de munca cu functia de contabil.

Multumesc!
ava_b a scris:

Buna ziua,

As dori sa stiu care este salariul minim cu care o persoana poate fi incadrata in cartea de munca cu functia de contabil.

Multumesc!

343302 Contabil

(Subgrupa majora 34, Grupa minora 343, Grupa de baza 3433)

Nivelul de instruire: 3 (studii medii sau postliceale)

Un contabil nu poate fi platit dupa studii, ca si coeficient de ierarhizare. Contabilul trebuie platit in functie de obiective si competente la locul de munca.
Se stie ca este un volum de munca enorm, legislatie instabila si o responsabilitate foarte mare, poate intotdeauna invers proportionala cu salariul.(salariul mic si responsabilitate mare...:()