Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cerere Certificat Fiscal
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cerere Certificat Fiscal

Primaria Toplita ( Harghita) nu vrea sa mi elibereze un certificat fiscal pentru bunurile pentru care bunicii mei (decedati) plateau taxe si impozite deoarece ei nu aveau acte de proprietate pe teren ci doar pe casa ! I am rugat in cerere sa mentioneze ca s au platit taxe pentru un teren fara acte dar nu au vrut nici asa ! Separat am cerut si o adeverinta din care sa reiasa ca bunicii mei au platit taxe si impozite ca niste buni proprietari pentru un teren pe care nu l detineau ! La fel au refuzat sa mi elibereze adeverinta ! Ce am da facut ?
Puteti promova o actiune in instanta impotriva primariei.