avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintare cu bataia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintare cu bataia

Eu am 15 ani si un cu un prieten(1) am decis aa ii facem o gluma unui alt prieten.(2)
Eu i-am spus ca vreau sa il bat pe prietenul nr 1 prin surpindere.
Prietenul nr 2 a spus ca nu ii va spune ceea ce am fiscutat cu el prietenului cu nr 1.
Insa el a spus apoi prietenul nr 1 ne.a amenintat cu bataia pe amandoi(bineinteles in gluma).
Parintii prietenului cu nr 2 m.au amenintat cu bataia la telefon crezand ca totul este adevarat nu o gluma si au venit la domiciliul meu eu fiind cu fratele meu mai mic acasa el avand 6 ani mama era la munca.
Ei au intrat in curte la mine fara voia mea apoi eu am iesit sa discit cu ei.
Ei au spus ca vor depune plangere la politie pt ca le.am amenintat fiul minor.
Ce pot pati? E grav?
A fost doar o gluma .
Tatal acestuia avand antecedente cu mine in clasa a 5a m.a agresat in plina strada m.a lovit direct.
Ce pot face? Cum sa scap ?
Incercati o discutie amiabila si aratati ca a fost o gluma de la inceput.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa plec de acasa Ioana2333 Ioana2333 Buna ziua , am 15 ani si vreau sa ma mut cu prietenul meu care are 20 de ani .Ei nu sunt de acord cu el deoarece este tigan si acesta este singurul motiv ... (vezi toată discuția)
Problema amenintare George271 George271 Daca sunt amenintat in mod direct , de catre o persoana , pe un site de socializare ca urmeaza sa ma bata , ce pot face ? avand in vedere ca amandoi suntem ... (vezi toată discuția)
Ajutor beni22 beni22 mergeam pe strada cu prietenul meu, cand la un momendat o masina, in care se aflau 3 baieti a claxonat dupa noi si tipau pe fereastra masinii. Eu cu prietenul ... (vezi toată discuția)