Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadastru

Bună ziua! Am cumpărat un teren in 2005 cu contract de vanzare,am făcut cadastru la teren,apoi am făcut casă cu toate actele necesare, gard conform cadastrului. Am vrut anul acesta să intabulez casă,și m-am trezit cu vecinul meu ca a facut cadastrul si pe o parte din terenul meu .Mentionez ca acest vecin a cumpărat, terenul in anul 2017.Este posibil să facă cadastrul peste gardul meu? Ce pot face? Eu acum nu mai pot face intabularea la casa deoarece cadastristul mi-a spus ca trebuie sa refacă cadastrul terenului,iar eu aș ramane cu cu mai putin ,deoarece vecinul figurează in curtea mea cu 200 metrii pătrați .
Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
stelutaalbinuta, utilizator
Buna ziua,
Va trebui sa va adresati instantei cu o actiune in granituire