Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proprietate

Se poate cumpara un apartament pe numele a doua persoane daca acel apartament este platit de o singura persoana? Mentionez ca nu exista gr de rudenie si nici nu sunt casatorite cele doua persoane.
Buna ziua.
Sigur ca se poate.
atunci explicati-mi va rog de ce dezvoltatorul imobiliar a spus ca contractul de vanzare nu poate fi facut pe numele ambelor persoane deoarece contul bancar de unde s-a achitat apartamentul este numai pe un nume?