Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spalatorie auto la 5m de bloc
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spalatorie auto la 5m de bloc

Locuiesc la etajul 2 intr-un bloc de 10 nivele , la 5 metri de blocul nostru functioneaza o spalatorie auto , cu program inclusiv Duminica . De la ora 8 pana la ora 22 nu te poti odihni in casa ta de zgomotele presiunii de apa. Va rog sa-mi spuneti care este legea ce reglementeaza functionarea spalatoriei auto , si ce autorizatii trebuie? Multumesc !
Legea nr. 61/ 1991 republicata privind linistea si ordinea publica.
Pentru amplasarea spalatoriei era necesar avizul vecinilor/ locatarilor din bloc.
Puteti sesiza primaria (pentru conditiile in care a acordat autorizatie de ctie.), DJSP si Agentia de mediu (pentru zgomotul deranjant) in scris cu nr. de inregistrare/ data. Sesizarile se pot trimite prin posta cu confirmare de primire.
Gasiti legea aici: [ link extern ]
Multumesc !