Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Acte dosar pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Acte dosar pensie

La depunerea dosarului de pensionare trebuie adeverinte de la toate locurile unde am lucrat chiar daca am lucrat fara grupe de munca ?
Multumesc
Vechimea în muncă stabilită până la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă sau cu adeverinte de vechime daca nu s-a intocmit carnet de munca, indiferent daca s-a lucrat sau nu in conditii speciale/deosebite de munca.

Incepand cu 01.01.2011, vechimea în muncă se probeaza cu adeverinte de vechime, indiferent daca s-a lucrat sau nu in conditii speciale/deosebite de munca.