avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... dosar somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

dosar somaj

nepotul meu a terminat liceul anul acesta si a luat bacalaureatul in prima sesiune ...pana cand poate depune dosarul de somaj ??? nu a fost admis la facultate (medicina ) .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:34, 11 Septembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Șomaj 2019: Cum pot obține indemnizația de șomaj absolvenții de liceu sau facultate
www.avocatnet.ro/articol_517...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Absolvent (neabsolvent) de liceu - ajutor de somaj Pilu Pilu Buna ziua, as avea o intrebare, daca poate sa ma ajute cineva: am un nepot care a terminat liceul dar nu a luat bac-ul nici in vara nici acum in toamna. ... (vezi toată discuția)
In ce conditii se poate beneficia de somaj? bluehillday bluehillday buna ziua. tinand cont de situatia si legislatia actuala, as putea beneficia de somaj daca in ultimul an nu am avut un loc de munca? eu am terminat studiile de ... (vezi toată discuția)
Dreptul la somaj pavia pavia as dori sa stiu,daca un proaspat absolvent de liceu,are dreptul la somaj,si daca da...as vrea sa stiu care sunt demersurile pt a beneficia de acesta?va ... (vezi toată discuția)