avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functie in COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functie in COR

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati si pe mine in gasorea codului COR pentru functia de TEHNICIAN IN CONSTRUCTII.
Am un angajat care a terminat liceul de transporturi si pe diploma lui scrie la specializare TEHNICIAN IN CONSTRUCTII.
Am cautat ceva cat mai aproape de aceasta insa nu am gasit.

Va multumesc pentru un raspuns cat mai urgent!
Cel mai recent răspuns: valentinmitrachee , utilizator 17:40, 13 Septembrie 2019
311203 - Tehnician constructor
Ma scuzati, am vrut sa scriu TEHNICIAN IN TRANSPORTURI
352214 - Tehnician transporturi, posta si telecomunicatii
Buna dimineata!

Din pacate, aceasta functie nu reflecta realitatea.
El nu are nici o treaba cu POSTA si TELECOMUNICATIILE

Va rog, sa ma ajutati cu o altfel de functie care este relevanta doar transportului
Daca ar fi existat o functie cu denumirea postata de dvs, atunci ar fi avut un corespondent in COR si postat in forum.

Codul mentionat poate fi folosit in activitatea de transporturi, posta si in telecomunicatii ... Aspectul ca legiuitorul nu a reglementat separat aceste sectoare nu este relevant si, prin urmare, consider ca il puteti folosi fara niciun impediment.

Alte discuții în legătură

Incadrare pe post inginer fara diploma de licenta mediterr mediterr Buna ziua, Am situatia urmatoare: Directorul a decis sa angajeze un inginer constructii hidro ca ar fi avut nevoie in structura sa. Mi-a reprodus toate ... (vezi toată discuția)
Fise de post carmen s carmen s Buna ziua, Am nevoie de modele fise post pentru Inginer Telecomunicatii si Tehnician Telecomunicatii. Ma poate ajuta cineva? Multumesc frumos! (vezi toată discuția)
Schimbare functie lauriflor lauriflor Buna ziua Va rog comunicati-mi un COD COR pentru functia TEHNICIAN TRANSPORTURI. La schimbarea functiei se intocmeste un act aditional si o fisa a ... (vezi toată discuția)