Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functie in COR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functie in COR

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati si pe mine in gasorea codului COR pentru functia de TEHNICIAN IN CONSTRUCTII.
Am un angajat care a terminat liceul de transporturi si pe diploma lui scrie la specializare TEHNICIAN IN CONSTRUCTII.
Am cautat ceva cat mai aproape de aceasta insa nu am gasit.

Va multumesc pentru un raspuns cat mai urgent!
311203 - Tehnician constructor
Ma scuzati, am vrut sa scriu TEHNICIAN IN TRANSPORTURI
352214 - Tehnician transporturi, posta si telecomunicatii
Buna dimineata!

Din pacate, aceasta functie nu reflecta realitatea.
El nu are nici o treaba cu POSTA si TELECOMUNICATIILE

Va rog, sa ma ajutati cu o altfel de functie care este relevanta doar transportului
Daca ar fi existat o functie cu denumirea postata de dvs, atunci ar fi avut un corespondent in COR si postat in forum.

Codul mentionat poate fi folosit in activitatea de transporturi, posta si in telecomunicatii ... Aspectul ca legiuitorul nu a reglementat separat aceste sectoare nu este relevant si, prin urmare, consider ca il puteti folosi fara niciun impediment.