Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SCHIMBARE FUNCTIE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SCHIMBARE FUNCTIE

Buna ziua

Va rog comunicati-mi un COD COR pentru functia TEHNICIAN TRANSPORTURI.
La schimbarea functiei se intocmeste un act aditional si o fisa a postului?
Termenul de operare in REVISAL este 20 zile?

Multumesc
1. La modificarea functiei se va incheia un act aditional, iar atributiile vor fi mentionate intr-o noua fisa a postului.

2. Transmiterea Revisal-ului se va efectua in termen de 19 zile lucratoare de la data intervenii modificarii.
De exemplu, daca modificarea functiei se doreste a fi efectuata cu data de 15.08.2016, atuncj de la aceasta data incepe sa curga termenul de 19 zile lucratoare pentru depunerea/transmiterea Revisal-ului.

3. 352214 - tehnician transporturi, posta si telecomunicatii
Cornel Vasile, Consilier juridic