Forum Discuţii juridice Executare silită intrebare executare
Discuție deschisă în Executare silită

intrebare executare

Am si eu o nelamurire. Mama mea a avut restante la serviciul de salubrizare,mai multe facturi ce insumeaza aproximativ 300 de lei.Azi 12 septembrie,a primit o veste de la banca cum ca are oprire pe contul bancar deoarece juristul de la servicul de salburizare a trimis dosarul la executor in luna iunie. Ideea e urmatoarea,eu am achitat aceasta restanta integral in data de 12 august(suma de 274de lei la data de 12 august, achitata online), in urma cu exact o luna. Insa cei de la serviciul de salubrizare nu au trimis nici o instiintare la executor cum ca restanta s-a achitat. iar acum mi s-a zis acum ca trebuie platite cheltuile de judecata de 350 de lei, ca sa se anuleze oprirea de pe cont.Cu toate acestea , mama mea nu a primit in posta nici o instiintare de la serviciul de la salubrizare sau de la executor ,prin care sa fie anuntata ca exista o astfel de procedura activa.e corect in aceasta situatia plata cheltuielilor de executare? mi se pare o suma prea mare pentru restante de 250-300 de lei care au fost achitate. as aprecia un raspuns de la un specialist. multumesc
bluehillday, utilizator