Forum Discuţii juridice Executare silită Dosar executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Dosar executare silita

Buna ziua,
Am avut un contract serviciul de gospodarie locala pentru inchirierea unui loc de parcare pentru autoturism. Ulterior incheierii contractului la circa 6 luni am muncit in afara tarii vreo 2 ani. Sincer am uitat ca mai trebuie sa platesc acel loc de parcare, si am primit o instiintare de plata in primavara, am achitat atunci o suma de100 ron dintr-un total de 350 ron. De curand m-am trezit cu o somatie urmare a unui dosar de excutarea silita ca mai am de plata suma de 250 plus penaliatti de 360 lei. Am achitat debitul de baza, insa intreb: mai am vreo sansa sa nu achit si penalitatile?

Multumesc!
Avand in vedere ca nu ati achitat in termenul stabilit obligatiile aferent contract,va revine obligatia sa achitati integral suma comunicata in somatie