Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lamuriri
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Lamuriri

Buna ziua,sunt proprietarul unui teren intravilan si am initiat procedura de introducere a curentului electric pe proprietate.Am obtinut toate avizele si autorizatiile necesare si am angajat o firma care sa execute lucrarea.Toate bune si frumoase,lucrarea s-a executat cu cablu subteran ingropat la 80-100cm pe lungime de 100m,dar m-am trezit ca un vecin m-a dat in judecata pentru i-am blocat accesul la utilitati (apa,canalizare,gaze). Mentionez ca toata lucrarea s-a facut de-a lungul caii de acces la proprietatea mea si doar am trecut prin fata proprietatii lui. Pentru utilitatile lui sunt mai multe variante tehnice,dar toate se intersecteaza cu cablul meu.Va rog sa ma sfatuiti ce pot sa fac .Multumesc
Pt a putea sa primiti un sfat util ar fi indicat sa mergeți la un avocat pt a studia acțiunea formulată de vecin,argumentele aduse,temeiul de drept etc.Posibil ca in proces sa fie nevoie de o expertiza tehnică pt a vedea ce variante erau etc