Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acte necesare ptr deschiderea unui divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acte necesare ptr deschiderea unui divort

Sunt casatorit de 3 ani,lucrez in afara tari si in urma neintelegerilor si unor fapte pe care ea le-a facut fara stirea mea (rate fara acordul meu si alte datori) am hotarat ca trebuie sa divortez,as dori sa stiu ce acte imi sunt necesare ptr a putea deschide un divort,mentionez ca avem si o fetitza de 2 anisori

Va multumesc
Sunt instante unde se primesc doar copii de pe acte si nu se depun originalele .... Cu toate ca legea prevede ca certificatul de casatorie se depune in original....si iar ne aflam in cazul aplicarii neunitare a legii in Romania.