Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata cas/cass la contract de mandat pensionari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata cas/cass la contract de mandat pensionari

Am un pensionar cu contract de mandat de presedinta la o asociatie de proprietari, angajat cu 1h/zi... Se plateste cas/cass si impozit pe salariu?
sau doar impozit.
george-neagu, moderator
Cand are semnat un contract de mandat nu inseamna ca e angajat si nici nu are salariu.
george-neagu, moderator
Se retin toate contributiile.

george-neagu a scris:

Cand are semnat un contract de mandat nu inseamna ca e angajat si nici nu are salariu.

Dar daca nu ii zicem salariu ci indemnizatie se platesc contributiile?