Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Președinte comitet
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Președinte comitet

Bună ziua,
Pot fi președinte de comitet executiv pe scara, dacă apartamentul este pe numele tatălui meu?
Multumesc,
NU, dar ca sa fiti si mai sigur, cititi prev. L 196/2018.
Trebuie sa fiti proprietar.
categoric nu
Pentru corecta si completa dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
conform disp mentionate nu pot accede la functii de reprezentare a asociatiei de proprietari decat membrii proprietari respectiv locatarii acre detin calitatea de proprietar si au incheiat acord de asociere cu asociatia de proprietar
In speta dv nefiind proprietarul apartamnetului nu puteti iincheia acord de asociere nu puteti detine calitatea de membru proprietar