Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Al 13 salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Al 13 salar

Buna ziua,as dori sa stiu daca in contractul de munca este trecut al 13 salar si in aceasta luna lichidez este obligat angajatorul sa- mi plateasca pt lunile pt care am lucrat anul acesta?? Dar echipamentu personal ,tricou,papuci trebuie inapoiat?? O zi buna
Altceva legat de al 13-lea salariu este mentionat in c.i.m. , in c.c.m. sau in regulamnetul intern - modul de acordare la incetarea c.i.m. , integrals au proportional cu perioada lucrata?

Echipamentul de lucru se distribuie/se returneaza conform reglementarilor interne ale angajatorului prevazute in Contractul colectiv de munca si/sau Regulamentul Intern.