avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren agricol folosit fara acord proprietar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren agricol folosit fara acord proprietar

Am intrat in posesia unui teren prin mostenire iar acesta este lucrat timp de 13 ani de o persoana care nu are contract de arenda si nu a platit nimic timp de 13 ani . Ce pot face in acest caz???
Cel mai recent răspuns: Crisant76 , utilizator 20:58, 19 Septembrie 2019
Buna seara,si eu am aceasi problema din 2006 dar nu am rezolvat nimic,Va doresc mult succes

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Arenda teren Crisant76 Crisant76 Buna seara tuturor,am moștenit un teren de la tatăl meu,am intrat in posesie,am încheiat un contract de arenda dar,cum a-mi pot recupera banii pe arenda din ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate cmnop cmnop Buna. Am fost in litigiu pentru intrarea in posesie a unui teren agricol mostenire de la mama mea din anul 2006,in anul 2012 am castigat terenul .PROBLEMA ... (vezi toată discuția)
Cum pot să încasez arenda restantă? eduard1212 eduard1212 Salutare, Bunica (din partea mamei) a decedat acum 14 ani, Terenul pe care l-a moștenit de la părinții ei (părinții bunicii), se află într-o altă ... (vezi toată discuția)