Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Conditii indeplinite de catre presedintele asociatiei ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Conditii indeplinite de catre presedintele asociatiei de proprietari

Buna seara,
Presedinta blocului, a vandut apartamentul din blocul in care locuiesc, de cca 2 ani si a ramas tot in calitate de presedinte, votata de 50+1 locatari.
Mai ocupa aceasta functie legal, acum locuind la cca 20 km de Bucuresti?
Trece pe la bloc,saptamanal,cca 1 ora, la achitarea intretinerii.
Doreste sa schimbe tevile de la subsol la coloanele de caldura,cu niste costuri destul de mari pentru mine (cca 3000 RON,), la 2 camere , eu avand centrala proprie ;
Stiu ca fiind proprietar am obligatia la plata cheltuielilor, dar mi se par mari la un bloc de 10 etaje.
Suntem amenintati de catre presedinta blocului, ca vom fi dati in judecata, cei care nu am platit si nu am fost de acord cu aceste reparatii,
Are acest drept sa o faca, sau nu ?
Astept un raspuns din partea dvs.
Va multumesc anticipat !
Dna este ilegal presedinte!! Legea 196 spune clar...presedintele este proprietar in bloc!!
Anuntati comitetul sa faca adunare generala pentru alegeri, sau anuntati primaria.