avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare judecătorească
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare judecătorească

Bună ziua,

Am primit o condamnare de 1 an inchisoare cu amanare și termen de încercare 2 ani.
M-am prezentat la serviciul de probațiuni la datele menționate în procesul verbal.
Au trecut cei 2 ani în Iulie 2019.

Cand pot sa depun cererea de reabilitare?

Multumesc!
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Amanarea aplicari pedepsei nu reprezinta o hotarare de condamnare ca sa fie necesar sa va reabilitati.
Ultima modificare: Vineri, 20 Septembrie 2019
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Articolul 336 noul cod penal Florin3210 Florin3210 Salut, daca in baza art 336 cu aplicare in 396 am primit un an inchisoare si in baza art 83 amanarea aplicarii pedepsei cu inchisoarea pe o perioada de doi ... (vezi toată discuția)
In cat timp imi va fi reabilitat cazierul Alin Tomescu Alin Tomescu Buna ziua , am fost condamnat la 8luni de inchisoare in urma unei vatamari corporale din culpa , art 196 , pedeapsa mi a fost amanata , si am mers timp de 2 ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan nikufinutzu nikufinutzu am condus beat pe un drum comunal cu o alcolemie de 0.78 si am lovit o masina si in urma impactului au rezultat doar pagube materiale (vezi toată discuția)