Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare judecătorească
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare judecătorească

Bună ziua,

Am primit o condamnare de 1 an inchisoare cu amanare și termen de încercare 2 ani.
M-am prezentat la serviciul de probațiuni la datele menționate în procesul verbal.
Au trecut cei 2 ani în Iulie 2019.

Cand pot sa depun cererea de reabilitare?

Multumesc!
Amanarea aplicari pedepsei nu reprezinta o hotarare de condamnare ca sa fie necesar sa va reabilitati.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat