Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Trecere strada in proprietatea primariei pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Trecere strada in proprietatea primariei pentru asfaltare, canalizare, apa curenta

Buna ziua,
Locuiesc intr-un oras de langa Bucuresti pe o strada neasfaltata care nu este cedata primariei. Fiecare proprietar are cota parte din strada respectiva.
Strada respectiva are iluminat public si retea de gaze si electricitate.
Care este procedura prin care se poate ceda aceastra strada primariei pentru a se putea trage canalizare, apa curenta si asfalt?
Mentionez ca unele terenuri sunt achizitionate prin credit "prima casa" si credite ipotecare si restul sunt in proprietate.
Care ar fi demersurile care ar trebui facute si de catre cine?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Buna ziua,
O puteti dona primariei.fiecare proprietar donează partea sa.
Cei ce au credit imobiliar sa intrebe la banca care este procedura...
Ionut.ion, utilizator