Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Comercializarea buteliilor
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Comercializarea buteliilor

Ce ar trebui sa știu pentru a deschide o firma de îmbuteliere a gazului cu butelii proprii?
Luca Maria Raluca, utilizator
Gasiti legislatia in domeniu aici: [ link extern ] =
Dupa ce va instruiti puteti deschide o firma la Registrul comertului si angajati o firma autorizata ISCIR sa va intocmeasca un proiect tehnic (ctii.-montaj, instalatii si instalatii speciale de protectie) care pe care sa se obtina avizele necesare.
Aveti nevoie de autorizatie de ctie. de la primarie.
Realizati proiectul cu firme autorizate si obtineti autorizatie de functionare de la ISU-PSI, ITM si mediu. La receptia finala trebuie sa participe inclusiv reprezentanti ISU si ITM.
In firma dvs. vor putea lucra numai lucratori calificati ca lacatus mecanic si operator chimist care trebuie sa fie si autorizati.
Puteti utiliza buteliile dvs. numai dupa verificarea ISCIR a acestora si obtinerea buletinului de verificare.