Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Proces bancă
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Proces bancă

Am câștigat definitiv procesul cu banca pe clauze și comisioane abuzive. Ce urmează, ce trebuie să fac pentru recuperarea sumelor reținute. Mulțumesc mult!
Buna ziua,
Fie banca plateste de buna voie...fie va adresati unui executor.
Cum știu că sumele de restituit sunt corecte ?

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Fie banca plateste de buna voie...fie va adresati unui executor.

Nu inteleg intrebarea.

Pai instanta a dispus prin hotarare sumele ce trebuie restituite, nu? Banuiesc ca in timpul procesului s-a discutat referitor la aceste sume. Veti recupera doar ce este trecut in hotararea definitiva. Daca in hotarare scrie ca banca trebuie sa va restituie 100 de lei (comisioane sau ce or fi), aceea este suma pe care o primiti.
Company Advising, utilizator