Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce trebuie sa facem sa obținem un teren de la stat sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce trebuie sa facem sa obținem un teren de la stat sa construim o casa ?

Buna ziua , suntem doi tineri căsătoriți care vrem sa obținem un teren de la stat sa ne construim o casa .
Unde trebuie sa mergem sa ne interesam și ce trebuie sa facem ?
Vedeti :
Legea nr. 15 din 9 ianuarie 2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuinţe proprietate personală
[ link extern ]

si

HG nr. 896 din 29 iulie 2003pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 15/2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuințe proprietate personală
[ link extern ]