avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce trebuie sa facem sa obținem un teren de la stat sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce trebuie sa facem sa obținem un teren de la stat sa construim o casa ?

Buna ziua , suntem doi tineri căsătoriți care vrem sa obținem un teren de la stat sa ne construim o casa .
Unde trebuie sa mergem sa ne interesam și ce trebuie sa facem ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:12, 27 Septembrie 2019
Vedeti :
Legea nr. 15 din 9 ianuarie 2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuinţe proprietate personală
[ link extern ]

si

HG nr. 896 din 29 iulie 2003pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 15/2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuințe proprietate personală
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren acordat tinerilor goldstar9 goldstar9 Am vazut ca tinerii pot obtine teren gratis de la Primarie. M-ar interesa ce trebuie sa fac pentru a putea obtine terenul. Terenurile se dau prin ... (vezi toată discuția)
Legea 15/2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuinte. MarianMoise MarianMoise Buna ziua, Numele meu este Marian Moise si va scriu in atentia legii 15/2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuinte in ... (vezi toată discuția)
Lege Bolboceanu Bolboceanu Vreau sa stiu daca este adevarat ca din 2013 in monitoru oficial este scris ca personele intre virste 18 si 35 la depunerea cererii trebue sa primeasca loc de ... (vezi toată discuția)