avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2013 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata retroactiva a sporului pentru vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata retroactiva a sporului pentru vechime in munca

Va rog sa ma lamuriti cu privire la urmatoarea problema: la data de 01.09.2019 un angajat al institutiei aduce o dovada a vechimii in munca din perioada anterioara angajarii (data angajarii fiind 01.09.2012) , respectiv pentru anii 2007-2011. Mentionez ca dovada vechimii in munca prezentata pentru anii 2007-2011 este realizata in cadrul aceleasi institutii. Intrebarea este: se acordata retroactiv plata pentru sporul de vechime cu dovada vechimii in munca din anii 2007-2011?
Va multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Salarizare capitaneanu_mioara capitaneanu_mioara In Școala noastră se află o d-nă profesor care a fost angajată cu contract de muncă pe perioadă determinată (01.09 1997- 31.12.2004) si incepând ... (vezi toată discuția)
Dosarul personal al angajatului gabrielbercea gabrielbercea Imi puteti spune,va rog,daca in dosarul personal al profesorului angajat copiile de pe actele de studii trebuie sa fie legalizate sau nu? Daca este specificat ... (vezi toată discuția)
Spor vechime in munca igotchills igotchills Am lucrat in perioada 01.09.2012-01.09.2016 la firma A, iar in perioada 02.09.2016 - prezent la firma B. Pana in acest moment nu am primit spor de vechime, ... (vezi toată discuția)