Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Construcție balcon.
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Construcție balcon.

Bună ziua. Locuiesc la parter, iar apartamentul nu are balcon. Ma intereseaza sa construiesc unul, dar suspendat: platformă, plus cateva elemente metalice de jur imprejur. Il voi folosi doar pt uscarea hainelor, nu ca si depozitare etc sau alte chestii care sa puna multa presiune. Având în vedere că nu are picioare de susținere sau fundație, mai necesita proiect?
Atat timp cat construcia pe care intentionati sa o executati implica structura de rezistenta a condominiului obligatoriu trebuie sa parcurgeti procedura prealabila respectiv priect tehnic,autorizatie de constructie certificat de urbanism
Nu omiteti aspectul esential ca anterior oricarui demers sa obtineti acordul asociatiei de proprietari deoarece prin modificarea dorita urmeaza sa schimbati aspectul exeterior al condominiului