Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... fiul meu datornic
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

fiul meu datornic

Buna ziua ! va rog mult sa mi spuneti daca fiul meu are datorii -rau platnic- cu 1 banca si KRUK -alta poveste ... pe mine cum m ar putea influenta negativ acest lucru avand in vedere ca eu am un credit bcr ipotecar ..pe numele meu pe inca 10 ani-----eu nesemnand pentru el nimic si nici invers. Multumesc domnilor avocati !!!!!!!
... sau in vreun alt mod,....sper ca nu vine sa mi ia garsoniera.
Daca nu ati fost girant la creditul fiului dvs nu aveti nici o obligatie față de nimeni.Daca și fiul dvs este coproprietar la garsoniera atunci în funcție de valoarea datoriilor s-ar putea cere executarea silită a cotei părți după efectuarea partajului(greu de crezut)
la creditul ipotecar in acte apare numai numele meu ..el neffind nicio clipa sa semneze ceva . .. asta sa insemne copropietar? ms